یادداشت سردبیر: تفکری دوباره درخصوص منابع انسانی

ممکن است چنین به‌نظر برسد که از منابع انسانی متنفریم. مقاله‌ای در شماره ماه آوریل، شرکت‌ها را به کنارگذاشتن یکی از امور رایج منابع انسانی تشویق می‌کرد: رتبه‌بندی اجباری کارمندان. بخش «روشنگری» این شماره توصیه می‌کند که منابع انسانی را مجددا از بالا تا پایین مورد بررسی قرار دهید. مسئله این نیست که منابع انسانی را دوست نداریم؛ مسئله این است که باور داریم این بخش می‌تواند پیشرفت کند.

در مقاله اصلی به نام «چرا از منابع انسانی متنفریم… و منابع انسانی در این‌خصوص چه‌کاری می‌تواند انجام دهد» (صفحه ۴۲)، پیتر کپلی از دانشگاه وارتون استدلال می‌کند که منابع انسانی باید بسیاری از «بهترین اقدامات» قدیمی خود را کنار بگذارد و در عوض برنامه‌‌‌ای با دیدِ رو به جلو تنظیم کند.

ژونیپر نتورکز در دره سیلیکون، هم اکنون به این کار مشغول است. در مقاله «اشیاء براق و درخشان و آینده منابع انسانی» (صفحه ۶۰)، جان بودریو استاد دانشکده کسب‌وکار مارشال دانشگاه کالیفرنیای جنوبی و استیون رایس، معاون سابق مدیرعامل در بخش منابع انسانی در شرکت ژونیپر، به توصیف چگونگی ایجاد یک عملیات نوآورانه منابع انسانی توسط این شرکت می‌پردازند که به نتایجی جذاب و هم‌راستا با کسب‌وکار منجر شود.

مقاله دیگر در این بسته، «افراد مهم‌‌‌‌تر از استراتژی: قانون جدید برای مدیر منابع انسانی» (صفحه ۵۰) همکاری بین رام کاران مشاور تجاری، دومینیک بارتون مدیر جهانی شرکت مک‌کنزی و دنیس کری معاون رئیس هیئت‌مدیره شرکت کورن فری است. آن‌ها بیان می‌کنند که شرکت‌ها باید توجه جدی‌تری به منابع انسانی داشته باشند و باید رئیس منابع انسانی را به شریک استراتژیک واقعی مدیرعامل تبدیل کنند.

 

ادی ایگنتیوس، سردبیر

Copyright 2016 - 2019 | All rights reserved